^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Myślografia na matematyce

Czasy, w jakich znaleźliśmy się stawiają przed nami wszystkimi wiele wyzwań. Jednym z nich jest organizacja samodzielnego procesu uczenia się. Jednym z wniosków, który wypłynął z moich rozmów z wychowankami, był problem leżący u podstaw procesu uczenia się – umiejętność robienia notatek. Z pomocą przyszło myślenie wizualne, myślografia …poniżej prezentuję efekty prac dwóch klas (5a i 7b) na lekcjach matematyki. Myślę, że z powodzeniem można stosować tą technikę, zarówno na innych przedmiotach, jak i po czasie pandemii.

 

                                                                                                                                             Kinga Popowicz

Myślografia na matematyce