^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Biblioteka

Księgozbiór w bibliotece szkolnej udostępniony jest przez 5 dni w tygodniu.

Przy bibliotece działa również czytelnia, gdzie uczniowie mogą przeczytać czasopisma młodzieżowe oraz w ciszy przygotować się do lekcji.

 

JULIAN TUWIM

       Sejmowa Komisja Kultury uchwaliła rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima,  z uwagi na przypadającą 60-tą rocznicę śmierci poety oraz setną rocznicą poetyckiego debiutu „Kwiaty polskie”.

          Biblioteka szkolna włączyła  się w obchody jubileuszowe. Z tej okazji od dwóch miesięcy na poszczególnych etapach kształcenia zorganizowane zostały zadania przygotowujące do uroczystości, która odbyła się 24 czerwca 2013r.  

Czytaj więcej: JULIAN TUWIM

Rok Janusza Korczaka

19 listopada 2012 roku klasy trzecie szkoły podstawowej uczestniczyły  w lekcji bibliotecznej poświęconej Januszowi Korczakowi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów gimnazjum. Dowiedzieli się z niej o smutnych kolejach życia wspaniałego człowieka.

Czytaj więcej: Rok Janusza Korczaka

Pasowanie na czytelnika - 10 kwietnia 2013r.

 Jak co roku, w bibliotece szkolnej, odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. W poczet miłośników książek przyjęci zostali uczniowie klasy 1a i 1b. Specjalnie na tę okazję uczennice z klasy 5b przygotowały montaż poetycki  pt.: „Ludek książkowy i krasnale”.

Po obietnicy pierwszoklasiści poznali zasady zachowania w bibliotece, korzystania z jej zbiorów i poszanowania książek. Każdy uczeń wypożyczył książeczkę. Na pamiątkę wizyty w bibliotece goście otrzymali kolorowe zakładki i słodki poczęstunek.

mgr Jolanta Witek-Morawska

zdjęcia w galerii

 

Kiermasz książek

Już po raz siódmy w naszej szkole odbył się kiermasz taniej książki. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli zakupić książki po bardzo atrakcyjnych cenach. W kiermaszu pomagały Nina Morgała i Sandra Zmora z klasy IIb. Uczennice przygotowywały stanowisko i przez trzy dni zachęcały do zakupu wydawnictw.  Sprzedały książki na kwotę  336,33zł.  Za uzyskany rabat biblioteka szkolna  wzbogaci się o nowe zbiory.

Biblioteka