^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Wakacji nadszedł czas

22 czerwca, to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Choć temperatura na dworze nie przypominała o upalnym lecie, każdy wiedział, że pora opuścić na dwa miesiące szkolne szkolne mury. W piątek, odebrano świadectwa i dyplomy za szczególne osiągnięcia. Najlepsi, oprócz “czerwonego paska”, zostali nagrodzeni voucherami, które podczas uroczystego apelu wręczył im dyrektor szkoły. Teraz czas na regenerację i zasłużony odpoczynek. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

Pożegnanie uczniów trzecich klas 2018

„Co dzień, gdy przejdziesz próg, jest tyle dróg, co w świat prowadzą.
I znasz sto mądrych rad, co drogę w świat wybierać radzą.
I wciąż ktoś mówi ci, że właśnie w tym tkwi sprawy sedno,
byś mógł z tysiąca dróg, wybrać tę jedną…”

Kolejny rok za nami, kolejny rocznik absolwentów opuścił mury otyńskiej szkoły.  Mądrzejsi, dojrzalsi, z bagażem wspomnień odchodzą w dorosłość. W czwartek odbyła się piękna uroczystość pożegnania trzecioklasistów. W obecności rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości gimnazjaliści odebrali z rąk dyrektora Jarosława Suskiego świadectwa ukończenia szkoły oraz liczne nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w konkursach wiedzy, zawodach sportowych i aktywność na rzecz społeczności szkolnej.

Czytaj więcej: Pożegnanie uczniów trzecich klas 2018

„Aktywność mierzona okrążeniami” 2018

 

„Aktywność mierzona okrążeniami”

Autorski projekt edukacyjny „Aktywność mierzona okrążeniami” w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Trzymaj formę”, realizowany w tym roku szkolnym  w SP Otyń został rozstrzygnięty. Przypominamy, że gimnazjaliści z Otynia w czasie kolejno wykonywanych prób testu Coopera mieli za zadanie nazbierać w okresie od września do maja podczas 6 biegów jak największą liczbę okrążeń na swoim koncie.

Czytaj więcej: „Aktywność mierzona okrążeniami” 2018

"Czerwony Kapturek"

W dniu 19.06.2018r. szkolne koło recytatorsko- teatralne przygotowało dla przedszkolaków i uczniów klas I-III SP inscenizację"Czerwonego Kapturka". Przedstawiona historia wywołała uśmiechy i rozbawienie na twarzach młodych widzów. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Nad całością przedstawienia czuwały panie: B.Lopko i B.Zawalna

Czytaj więcej: "Czerwony Kapturek"

Bezpiecznie wypoczywamy

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny Poradnik bezpiecznego wypoczynku. Znajdziecie go Państwo  na stronie internetowej ministerstwa                         
 https://men.gov.pl. Poradnik zawiera wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.
Przypominamy również adres strony  http://www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki  sposób możecie Państwo  sprawdzić wiarygodność.

Aktualności 2017/2018