^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Wymiana polsko-czeska 2015

W dniach 1-3 października 2015r. dwunastoosobowa grupa uczniów gimnazjum pod opieką nauczycielek języka angielskiego J. Józefowicz oraz P. Przybyłko – Matuszewskiej wzięła udział w wycieczce do zaprzyjaźnionej szkoły w miejscowości Hermanuv Mestec w Czechach. Młodzież zakwaterowana była w domach czeskich rodzin. W ramach wymiany uczniowie uczestniczyli w zabawach plenerowych w grupach, zawodach sportowych, jeździli konno oraz bawili się wspólnie przy ognisku. Podczas drugiego dnia pobytu uczniowie wyjechali do miejscowość Kutna Hora, gdzie spacerowali po zabytkowym mieście, zwiedzali muzeum srebra oraz jeździli bobslejami. W ostatnim dniu Polacy i Czesi wspólnie uczestniczyli w uroczystościach związanych z 690 rocznicą utworzenia miasta. Trzydniowy wyjazd był dla wszystkich fantastyczną przygodą, w trakcie której utrwaliły się przyjaźnie zawiązane w czerwcu podczas pobytu czeskich dzieci w naszej szkole z okazji 70-lecia szkoły. Mamy nadzieję na kontynuację współpracy.

 

                                                                                                           J. Józefowicz

 

Wymiana polsko-czeska 2015