^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Wymiana polsko – niemiecko – czeska 2016

Na początku października 2016 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Otyniu gościła w swoich domach przyjaciół z dwóch zaprzyjaźnionych szkół: Kleinmachnow (Niemcy) oraz Hermanuv Mestec (Czechy). W ciągu czterech wspólnie spędzonych dni uczniowie i nauczyciele mieli okazję bliżej się poznać.  Celem wymiany było budowanie dobrych relacji polsko - niemiecko - czeskich, pokonywanie barier i uprzedzeń poprzez wzajemne poznanie, nawiązywanie przyjaźni, wymianę doświadczeń. W trakcie spotkania uczniowie spędzili wspólnie czas na grach i zabawach integracyjnych, zajęciach artystycznych oraz wycieczkach. Temat projektu brzmiał „W zgodzie z naturą – zwierzęta wokół nas”, a program obejmował zajęcia z fusingu w Gminnym Centrum Kultury w Otyniu, malowanie na szkle w Ochli, wykonanie filcowych breloków do kluczy pod okiem nauczycielki zajęć artystycznych p. Magdaleny Piotrowskiej – Kołtun, zwiedzanie Wrocławia, wrocławskiego zoo oraz afrykarium, a także seans w Planetarium Keplera w Zielonej Górze. Opiekunkami biorącymi udział w projekcie ze strony polskiej były nauczecielki języków obcych: Joanna Józefowicz, Adrianna Morawska, Paulina Przybyłko – Matuszewska oraz Marta Szakalis. Gościliśmy u siebie dwoje nauczycieli z Niemiec i dwoje z Czech.

Spotkanie to było dla wszystkich trzech stron bogatym doświadczeniem rozwijającym postawę ciekawości i otwartości wobec innych narodów, wzmacniającym poczucie własnej tożsamości kulturowej i świetną okazją do doskonalenia umiejętności językowych.

                                                                                                          Joanna Józefowicz

 

Wymiana polsko – niemiecko – czeska 2016