^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z Czechami

Współpraca ze szkołą w Czechach rozpoczęła się w październiku 2014r. Pierwszym krokiem było znalezienie partnera ze szkoły spoza kraju. Udało się tego dokonać poprzez portal eTwinning. Praca w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 polegała głównie na wymianie wiadomości poprzez pocztę elektroniczną pomiędzy dobranymi w pary uczniami.

W wyniku dobrze układającej się współpracy, zadowolenia uczniów i ich chęci dalszego udziału w projekcie, udało się przenieść naszą kooperację na platformę eTwinning i rozpocząć bardziej skoordynowane działania. W związku z tym na początku drugiego semestru roku szkolnego 2014 / 2015 rozpoczęliśmy projekt na platformie, we współpracy ze szkołą z. Tytuł projektu brzmiał „Alternative forms of spending free time – online or outside?” – „Alternatywne formy spędzania czasu wolnego – online czy na świeżym powietrzu?”. Językiem do komunikacji był język angielski.

 Współpraca obu szkół przebiegała bardzo pomyślnie. Uczniowie nawiązali ze sobą relacje, poznali się bliżej, chętnie uczestniczyli w tej formie działania. Projekt zakończył się trzydniową wizytą naszych czeskich przyjaciół w Otyniu z okazji 70 – lecia szkoły. Program wizyty nawiązywał do projektu na portalu eTwinning i obejmował następujące działania:

  • wycieczka rowerowa po okolicy, zakończona ogniskiem i zabawami integracyjnymi,
  • uczestnictwo w szkolnych uroczystościach związanych z 70 – leciem powstania szkoły,
  • wyjazd na basen do Zielonej Góry,
  • lekcję jazdy konnej w stadninie w Ługach,
  • wycieczkę statkiem po Odrze,
  • przygotowanie prezentacji z pobytu za pomocą nowoczesnych technologii.

       Współpraca ze szkołą w Czechach bardzo ewoluowała w ciągu miesięcy. Rozpoczęła się nieśmiało od wymiany emaili, następnie przeszliśmy na platformę eTwinning, a zakończyła się wizytą gości w naszej szkole. Daje to dobre rokowania na przyszłość. Obie szkoły wyrażają chęć dalszej kooperacji. Dostaliśmy zaproszenie do czeskiej szkoły. Termin planowanej wizyty: 1 –3 października 2015.

mgr Joanna Józefowicz

Współpraca z Czechami