^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Marzenia Jakuba...Otyńskie Gimnazjum w Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym

Jakub Kowalczyk przed rozpoczęciem turnieju finałowego powiedział: "Jak ja bym chciał z naszą szkołą zagrać na Mistrzostwach Polski...". Marzenia się spełniają...

Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych odbył się 14.12 2016 r. w Drzonkowie.

Już pierwsze mecze pokazały, że każda z drużyn przyjechała tu po wygraną.  W rundzie grupowej drużyna chłopców otyńskiego gimnazjum w składzie: Jakub Kowalczyk kl.IIIa, Michał Misztal kl.Ib, Maciej  Regus  kl.Ib odczuła ciężar walki o każdy punkt. W meczach z Gorzowem Wielkopolskim i Pszczewem odnieśli zwycięstwo. W ostatnim meczu dali się pokonać drużynie z Drzonkowa. W meczu półfinałowym w dramatycznej walce pokonali Wschowę, a w finale ponownie ulegli drużynie z Drzonkowa. Srebrny medal dał im  awans do MISTRZOSTW POLSKI . Tam będą reprezentowali gimnazjum z niewielkiego Otynia. Marzenia się spełniają, trzeba tylko o nie walczyć. Dużą radość sprawiły również dziewczęta naszego gimnazjum. Osłabiona drużyna ( choroba Ewy Nebelskiej ) dziewcząt w składzie: Martyna Dawid i Wiktoria Borowiecka z kl.IIb również toczyła zacięte boje o każdy punkt. W fazie grupowej wygrały dwa mecze, a uległy tylko zespołowi z Gorzowa Wielkopolskiego. W półfinale przegrały z dziewczętami z Drzonkowa. Mecz o brązowy medal zapamiętają bardzo długo, gdyż umiejętności były po stronie naszych dziewcząt. Do zwycięstwa trzeba również sportowego szczęścia, a te było po stronie przeciwniczek. Martyna i Wiktoria zakończyły na bardzo dobrym 4 miejscu, ale ambicje dziewcząt nie pozwalały się z niego cieszyć. Wielkie gratulacje za walkę.

15 grudnia przystąpiły do gier Finału Wojewódzkiego dziewczęta ze szkoły podstawowej. Otyńską podstawówkę reprezentowały: Kamila Krzywiecka kl.6c, Elisa Belardo kl.5a i Julka Dawid kl.3a. W fazie grupowej pokonały dziewczęta z Bobrowic i Kostrzyna, a przegrały z drużyną z Kołczyna. Półfinał to zacięte pojedynki singlowe i debel, które dały zwycięstwo dziewczętom z Lubska. O brąz nasze młode tenisistki walczyły z Drzonkowem. Zawodniczki znają się bardzo dobrze, gdyż spotykają się na wielu turniejach. Nie było więc żadnych tajemnic o dobrych i słabych wzajemnych stronach. Dramatyczna walka toczyła się w 5 meczach, przesuwając szalę zwycięstwa raz na jedną raz na drugą stronę. W decydującym meczu singlowym Elisa przegrywała 2:1. Skupienie i wolę walki zachowała do końca i w rezultacie pokonała przeciwniczkę 3:2, co dało naszym dziewczętom 3 miejsce i piękny brązowy medal oraz pamiątkowy puchar dla szkoły.

Osiągnięcia wojewódzkie naszych tenisistów są uwieńczeniem ich ciężkiej pracy. Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych turniejach.

Marzenia Jakuba...Otyńskie Gimnazjum w Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym