^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Przesiewowe badania logopedyczne

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się przesiewowe badania logopedyczne wszystkich uczniów kl. I oraz wychowanków OP,  które przeprowadziły specjalistki z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Soli.

Badania miały na celu sprawdzenie rozumienia i nadawania mowy przez dzieci, sposobu artykulacji, sprawności i budowy narządów mowy, płynności mówienia, słuchu (głównie fonemowego), a także sposobu oddychania i połykania. Wyniki badań zostaną przekazane rodzicom.

Dzięki wczesnemu wykryciu wad wymowy oraz innych nieprawidłowości związanych z rozwojem mowy, możliwe jest wyeliminowanie zaburzeń w krótkim czasie. Warunkiem koniecznym jest szybkie podjęcie terapii i stała współpraca logopedy z rodzicami, którzy będą mogli powtarzać i utrwalać ćwiczenia z dzieckiem w domu.

M.P.K

Przesiewowe badania logopedyczne