^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Kleinmachow - Otyń 13-17.09.2011

W pierwszym dniu wizyty odwiedziliśmy Główną Komendę Policji w Poczdamie oraz zwiedziliśmy areszt. Policjanci opowiedzieli nam o swojej pracy i obowiązkach, oprowadzili nas także po budynku komendy. W tym samym dniu zwiedziliśmy również Muzeum Przemysłu, gdzie mogliśmy zapoznać się z bardzo starymi modelami aparatów telefonicznych. W środę pojechaliśmy do Centrum Bezpiecznej Jazdy ADAC do miejscowości Linthe i tam zwiedziliśmy cały teren, na którym można ćwiczyć, po wcześniejszym wykupieniu biletu, bezpieczną jazdę różnymi środkami lokomocji. Po powrocie do szkoły wzięliśmy udział w lekcji techniki i zbudowaliśmy własne autka z drewna. Mimo, iż program był dość napięty nie zabrakło nam czasu również na rozrywkę. W czwartek pojechaliśmy do Poczdamu i tam zwiedziliśmy park filmowy Babelsberg. To miejsce wywarło na nas niesamowite wrażenie. W ostatnim dniu wspólnych zajęć wzięliśmy udział w lekcji na temat bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Pracownik ADAC przetestował z nami długości hamowania auta na różnych odcinkach drogi przy różnych prędkościach, tak, abyśmy mogli sami ocenić, kiedy możemy bezpiecznie przejść przez ulicę. Kolejnym punktem programu była jazda na quadach, która sprawiła nam wielką frajdę. W piątek po południu wzięliśmy udział w wielkim festynie z okazji święta jesieni. Rodzice wraz z nauczycielami przygotowali wielką uroczystość dla dzieci oraz władz lokalnych. Niemieckie dzieci prezentowały przygotowany przez siebie program artystyczny oraz brały udział w wielu konkurencjach, w czasie których mogły wygrać cenne nagrody. Nasi partnerzy zadbali również prywatnie o organizację czasu wolnego, wielu z nas w godzinach popołudniowych wybrało się wraz z "przybranymi" rodzicami na zwiedzanie Berlina.
Przywieźliśmy ze sobą ogromny bagaż doświadczeń i niezapomnianych przeżyć. Mieliśmy okazję rozmawiać w języku niemieckim, rozwijając swoje umiejętności językowe. W dniu odjazdu naszym pożegnaniom nie było końca. Kolejny raz narodziły się nowe przyjaźnie i znajomości. Dzisiaj wspominamy z łezką w oku miniony tydzień i już czekamy na następne spotkanie z przyjaciółmi z Niemiec.

Opracowała mgr Monika Modlińska

 

 

Kleinmachow - Otyń 13-17.09.2011