^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Rok Janusza Korczaka

19 listopada 2012 roku klasy trzecie szkoły podstawowej uczestniczyły  w lekcji bibliotecznej poświęconej Januszowi Korczakowi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów gimnazjum. Dowiedzieli się z niej o smutnych kolejach życia wspaniałego człowieka.

Następnie uczniowie poznali postać króla Maciusia  z  fragmentu filmu nakręconego na podstawie książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Przygotowana również wystawa książek pozwoliła uczniom lepiej przyjrzeć się twórczości autora.

Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczny na wykonanie portretu króla Maciusia Pierwszego. 

  1. miejsce -  Roksana Miładowska   kl. 3b
  2. miejsce – Dominika Hałabura       kl. 3b
  3. miejsce – Weronika Słońska         kl. 3c
Rok Janusza Korczaka