^ Back to Top

„Aktywność mierzona okrążeniami” 2018

 

„Aktywność mierzona okrążeniami”

Autorski projekt edukacyjny „Aktywność mierzona okrążeniami” w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Trzymaj formę”, realizowany w tym roku szkolnym  w SP Otyń został rozstrzygnięty. Przypominamy, że gimnazjaliści z Otynia w czasie kolejno wykonywanych prób testu Coopera mieli za zadanie nazbierać w okresie od września do maja podczas 6 biegów jak największą liczbę okrążeń na swoim koncie.

Celem przedsięwzięcia było motywowanie młodych ludzi do aktywności fizycznej, rozbudzanie chęci do biegania, które jest podstawową formą ruchu, wzmacnianie wiary we własne możliwości, przezwyciężanie swoich słabości i lęków. Przedsięwzięcie miało formę rywalizacji sportowej, tak więc przewidziano dla najlepszych biegaczy nagrody, które ufundowała zielonogórska firma produkująca oświetlenia Lug Light Factory. Bardzo dziękujemy darczyńcom                 za wsparcie tej inicjatywy. Dzięki ich zaangażowaniu finansowemu w nasz projekt, 12 najlepszych biegaczy otrzymało w nagrodę markowe plecaki turystyczne. Podziękowania składamy również na ręce Rady Rodziców oraz nauczycieli wychowania fizycznego, którzy wspierali nas w realizacji projektu. Wszystkim uczniom biorącym aktywny udział w projekcie gratulujemy wytrwałości.

Najlepszym z najlepszych, których imiona podajemy poniżej, GRATULUJEMY super wyników.  

Wyniki klas II , kat. dziewczyn:

I miejsce -Klaudia P.

II miejsce- Emilia D.

 III miejsce -Dominika H.

kat. chłopców:

I miejsce- Radosław Sz. / klasa IIC. oraz Marcin S./ klasa IIA

II miejsce Szymon T./ klasa IIB

Wyniki klas III, kat. dziewczyn:

 I miejsce - Weronika S. klasa IIIC

 II miejsce-  Martyna D. klasa IIIB

III miejsce  - Marta B. klasa IIIA

kat. chłopców:

I miejsce – Krystian R. klasa IIIB

II miejsce-  Adrian W. klasa IIIC

 III miejsce - Adrian P. klasa IIIB

 

                                                                                                          Krystyna Klepacka

                                                                                                          Kinga Popowicz

 

„Aktywność mierzona okrążeniami” 2018