^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Wymiana międzynarodowa

 Dnia 08.05 – 10.05.2017 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w wymianie międzynarodowej z niemiecką szkołą w Kleinmachnow.  Opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu  sprawowały  mgr Marta Szakalis i mgr Paulina Przybyłko-Matuszewska.

Dzieci spały u swoich niemieckich przyjaciół. Pobyt był tym razem trochę krótszy, ale program bardzo atrakcyjny.

Po przyjeździe już pierwszego dnia udaliśmy się na wycieczkę po Kleinmachnow, aby zwiedzić najładniejsze i najciekawsze miejsca.

We wtorek wyruszyliśmy do miejscowości Elstal, do tz.” Wioski wspaniałej zabawy”- „Karls Erlebnis Dorf”. Jest to miejsce z wieloma atrakcjami. Na zewnątrz dzieci mogły pozjeżdżać z wielkich ślizgawek na workach od ziemniaków, pojeździć traktorem, poskakać na trampolinach, obejrzeć zwierzęta w zagrodach itp.

W wewnątrz wielkiej hali znajdowały się małe manufaktury, więc mogliśmy zobaczyć jak powstaje truskawkowa marmolada, truskawkowe cukierki, truskawkowe gumisie i wiele innych pyszności.Wszystkie produkty można było spróbować, jak również kupić.Dzieci wzięły udział w warsztatach malowania na drewnie i mogły zabrać swoje prace do domu.

Spędziliśmy tam wspaniały, „truskawkowy” dzień.Wracając, zobaczyliśmy cudowny pałac Sanssouci w Poczdamie oraz spacerowaliśmy po wspaniałych,  okalających go ogrodach. Pałac został wpisany w 1990 na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ostatniego dnia pobytu udaliśmy się do muzeum natury w Poczdamie, gdzie mogliśmy obejrzeć akwaria oraz rodzimą i egzotyczną przyrodę.

Po południu nadszedł czas, aby się pożegnać, wymienić numerami telefonów i adresami. Uczniowie niemieccy jak i polscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Wszystko co dobre szybko się kończy , niestety…

 Marta Szakalis

Wymiana międzynarodowa