^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Z wizytą u Malczewskiego

O tym, że uczyć można się nie tylko w szkolnych ławach, przekonali się nasi gimnazjaliści, którzy w ubiegłym tygodniu odwiedzili Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Celem wycieczki było przede wszystkim zapoznanie z twórczością wielkiego polskiego symbolisty - Jacka Malczewskiego. Młodzież z zainteresowaniem oglądała dzieła malarza oraz słuchała opowiadań przewodnika odsłoniającego przed zwiedzającymi tajniki jego warsztatu. Na wystawie ukazanych zostało ponad 30 obrazów reprezentujących różne zakresy tematyczne podejmowane przez mistrza - począwszy od wątków patriotyczno - historycznych przez problematykę religijną, aż po motywy autobiograficzne i wspomnieniowe. Taka lekcja na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 

M.P.K

Z wizytą u Malczewskiego