^ Back to Top

Dopełnieniem wcześniejszych lekcji było dzisiejsze spotkanie, które miało na celu poznanie pasjonata historii, podróżnika, człowieka, który, jak sam mówi, pisząc książki o ciekawych ludziach, zwierzętach i towarzyszących im  przygodach, ciągle realizuje swoje dziecięce marzenie o byciu pisarzem.

Podczas spotkania autor opowiadał o swojej twórczości, o tym, skąd czerpał pomysły do swoich książek. Każda z nich oparta jest na faktach  m. in. „Dziadek i niedźwiadek”, Afryka Kazika”. „Ocean to pikuś”. Pisarz w niezwykle ciekawy i zabawny sposób przedstawiał losy bohaterów swoich utworów, używając do tego celu rozmaitych rekwizytów i efektów dźwiękowych, co jeszcze bardziej wzbudziło zainteresowanie uczniów.
Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Uczniowie uznali je za bardzo interesujące.  Autor zakończył je ważnym przesłaniem dla uczniów: „Warto mieć marzenia i starać się je realizować, bo życie mamy tylko jedno”.
Po zakończonym spotkaniu można było nabyć książki pana Łukasza i otrzymać autograf.
Pan Wierzbicki przekazał również swoje utwory do biblioteki szkolnej.

P.S. Dziękuję bardzo za przygotowanie sali na spotkanie z autorem nauczycielom katedry wychowania fizycznego.

Opracowanie i koordynacja:
Bożena Lopko, Krystyna Klepacka

 

Spotkanie autorskie w naszej szkole