^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Akcja „Niepodległa do Hymnu”

Akcja „Niepodległa do Hymnu”

 

 Pomimo obostrzeń epidemiologicznych organizatorzy akcji Niepodległa do Hymnu” chcą podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcają by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi. Wiele stacji radiowych  i telewizyjnych 11 listopada w samo południe wyemituje Mazurka Dąbrowskiego, aby każdy mógł w domu zaśpiewać hymn państwowy.

Gorąco zachęcamy Drodzy Nasi Uczniowie przyłączcie się do tej akcji poproście swoich najbliższych by śpiewali z Wami. Niech słowa dobrze nam znanego Hymnu połączą nas w działaniu.

Jeśli gracie na instrumentach muzycznych nauczcie się grać hymn i wykonajcie go wraz z domownikami.

Tak to się zaczęło…

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc.

Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewano wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony  Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę. 

 

Akcja „Niepodległa do Hymnu”