^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Uroczysta akademia

W dniu 28 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Krystyny Klepackiej, Barbary Tuczyńskiej i Bożeny Lopko przygotowali przedstawienie, które przeniosło nas do czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego i na obrady Sejmu Wielkiego.

Pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołu muzycznego wprowadziły zebranych w nastrój zadumy i refleksji. Uroczystość uświetniła subtelna dekoracja wykonana przez panią Magdalenę Piotrowską –Kołtun oraz scenografia i stroje przygotowane przez uczniów: Aleksandrę Zawiślak i Szymona Trybusa. Akademia byłą żywą lekcją historii.

 

                                                                                              Krystyna Klepacka

 

Uroczysta akademia