^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

I główka pracuje...

Nauczanie zdalne to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale i dla rodziców. Poza zaspokojeniem podstawowych potrzeb dzieci oraz zorganizowaniem domowej szkoły (i przedszkola), warto też zadbać o odpowiednie formy spędzania czasu wolnego przez nasze pociechy. Co prawda nuda jest rozwojowa ważna (pamiętajmy o tym!), bowiem odcięcie się od bodźców i wszelkiej stymulacji umożliwia układowi nerwowemu odpoczynek, jednak trwający zbyt długo  i zbyt często stan znudzenia prawdopodobnie zachęci dzieci do samodzielnego poszukiwania atrakcyjnej dla nich aktywności. A to może oznaczać problemy... ;)
Co robić, by dzieci się nie nudziły? Zaangażować je! Do wspólnych aktywności (prac w domu, gotowania itd.). Samo zachęcanie do danej czynności, bez zaangażowania rodzica, może okazać się jednak nieskuteczne. Pamiętajmy, że wychowujemy przez PRZYKŁAD, nie WYKŁAD :)
 
Gdy zabraknie Wam pomysłów na organizację czasu wolnego dzieciom, dobrym pomysłem może być wysiłek intelektualny - przyjemne z pożytecznym :) Wspólne rozwiązywanie zadań to też okazja do budowania relacji rodzic- dziecko. Dlatego dziś proponuję opracowany przeze mnie zeszyt ćwiczeń - "I główka pracuje" dla uczniów klas 1- 3. Zachęcam do pobierania, drukowania i wspólnej zabawy! :)
 
Kamila Presz
psycholog szkolny
I główka pracuje...