^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

"Pokonamy stres!"

"Pokonamy stres!"
 
Zgodzicie się, że mijający rok szkolny był jednym z najbardziej nieprzewidywalnych i dziwnych w Waszej karierze? Domyślam się, że często doświadczaliście w ostatnim czasie... stresu????
 
Świetnym sposobem na dziecięcy i młodzieńczy stres (jak i nudę) są przeróżne zabawy i ćwiczenia intelektualne. Rozwiązywanie rebusów, sudoku, krzyżówek nie tylko pomaga się zrelaksować, ale i wspiera funkcje mózgu odpowiadające za uczenie się. Zatem regularna gimnastyka mózgu to nie tylko odprężenie, ale i w przyszłości - lepsze wyniki w nauce! :)
 
Co jeszcze jest skuteczne w walce ze stresem? Tak naprawdę wszystko, co sprawi, że przestaniecie się zamartwiać, a skupicie się na innej, zdrowej czynności. Świetne są gry planszowe, puzzle, kolorowanki (np. mandale). Doskonały jest ruch, taniec. Czytanie książek to kolejny skuteczny sposób na oderwanie się od aktualnych zmartwień. Ważne też są relacje z innymi ludźmi, ale - czas spędzony samotnie również bywa cenny! Każdy z nas potrzebuje czasami pobyć sam ze sobą.
 
 
Na koniec- pamiętajcie, że absolutnie niezbędny jest przede wszystkim sen i zdrowe odżywianie się :)
 
Librus Szkoła przygotował dla Was karty pracy, które pomogą w walce ze stresem :) Zachęcam, by karty wydrukować i popracować z nimi na świeżym powietrzu :)
 
 
Kamila Presz
psycholog szkolny
 
"Pokonamy stres!"