^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

„Nauka dla Ciebie”

Program „Nauka dla Ciebie” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie po raz kolejny w naszej szkole .

„Nauka dla Ciebie” to wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Jego celem jest popularyzacja nauki w tych miejscach Polski, których mieszkańcy mają utrudniony dostęp do oferty edukacyjnej centrów nauki.  
29 marca 2022 roku e- Planetobus w formie zajęć online dotarł do naszych uczniów z ciekawym tematem „Kosmos: gwiazdozbiory i Układ Słoneczny”.


e- Planetobus to interaktywny pokaz nieba. Prowadzony jest na żywo prosto z Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy zabierają uczniów w daleki kosmos, poza Układ Słoneczny i docierają aż do Obłoków Magellana. W trakcie zajęć uczniowie odkryją, że nie trzeba mieć ogromnego teleskopu, aby zostać badaczem Kosmosu. Każdy może obserwować niebo i poznawać tajniki astronomii.
W zajęciach udział wzięli uczniowie klas 4 i 5 SP. W czasie czterech 45 minutowych spotkań z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik  prowadzonych na żywo przez kanał You Tube oraz  komunikator Teams, nasi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach.
W pierwszej części spotkania uczniowie poznawali gwiazdozbiory, rozpoznając jakie zwierzęta kryją się w gwiazdach. Druga część pokazu była wyprawą w odległy kosmos i wędrówką po wybranych planetach. 
Podsumowaniem zajęć było spotkanie z edukatorami na żywo, za pośrednictwem komunikatora Teams, podczas, którego uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące kosmosu. 
Zajęcia były bardzo ciekawe i oryginalne. Jednodniowe spotkanie z edukatorami Centrum Nauki Kopernik dało naszym uczniom wiele radości i  pokazało, że tego typu zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. 

                                                                                              Krystyna Klepacka

„Nauka dla Ciebie”