^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

„Wehikuł czasu”

W czwartek, 11 maja do Zespołu Szkół w Otyniu zawitali rycerze, którzy przedstawili uczniom życie średniowiecznego  rycerstwa. Pokaz odbył się na piątej lekcji.

Zaczęło się zabawnie, od hucznego powitania. Krótki wstęp wszystkich bardzo zaciekawił. Wojownicy dokładnie prezentowali różnorodne typy broni: miecze, topory, halabardy… Następnie poprosili ochotnika z tłumu, aby pasować go na rycerza. Szczęśliwcem okazał się Kacper z klasy1a.

Po uroczystym ślubowaniu nadszedł czas na pierwszy pojedynek, który stoczył z Krzyżakiem. Świeżo upieczony wojownik okazał się być tak silnym, że zrezygnował z walki mieczem, którego nie mógł utrzymać, i dobył „nożyka”, którym zaczął odważnie wymachiwał. Oczywiście publiczność nie potrafiła powstrzymać się od śmiechu. Na koniec Kacper wykazał się zręcznością, odpierając ataki za pomocą tarczy, która prawie go przewróciła. Za swoją odwagę dostąpił zaszczytu trzymania miecza do końca spektaklu.

Potem prowadzący poprosili na środek Julię i Dawida, którzy założyli hełm i kolczugę, aby pomóc zademonstrować ich działanie. 

Moim zdaniem spektakl był ciekawy, zabawny i w interesujący sposób przybliżył młodzieży historię polskiego rycerstwa. Nikt nie wyszedł znudzony. Pomysłodawcą i organizatorem tej znakomitej imprezy przeprowadzonej przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto” była pani mgr Krystyna Klepacka.

Maciej Hojka, kl. II b gimnazjum 

 

„Wehikuł czasu”