^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

III Targi Pracy i Edukacji

Dnia 2.03.2017r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczyli w III Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe  w Nowej Soli. Przyszli absolwenci poznali bogatą ofertę szkół ponadgimnazjalnych działających na terenie naszego powiatu. Atrakcyjny  i czasami oryginalny sposób prezentacji placówek cieszył się dużym  zainteresowaniem naszej młodzieży. Można było skosztować meksykańskie przystawki przygotowane przez uczniów „Spożywczaka” oraz podziwiać przepiękne dekoracje dań z warzyw i owoców.

 

Pracodawcy z zakładów działających na strefie zachęcali przyszłych uczniów szkół ponadgimnazjalnych do odbywania praktyk w ich przedsiębiorstwach oraz przyjmowali CV od osób szukających pracy. Prezentowali również działalność swoich branż.

Wyjazd na Targi był „żywą” lekcją preorientacji zawodowej dla naszych gimnazjalistów.

 

Opracowała mgr B. Zawalna

III Targi Pracy i Edukacji