^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

NARODOWE CZYTANIE fr. utworu G. Zapolskiej '' Moralność pani Dulskiej'' .

Dziś nasi uczniowie kolejny raz przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Podczas dziesiątej odsłony tego wydarzenia odczytane zostały fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej".
Narodowe Czytanie organizowane jest przez prezydenta RP od 2012 roku.Zostało zainicjowane wspólnym czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W następnych latach Polacy czytali fragmenty "Zemsty" Aleksandra Fredry, „Trylogię” i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Balladynę” Juliusza Słowackiego i polskie nowele.
M.P.K.
 
fot. Robert Kutryn

 

NARODOWE CZYTANIE fr. utworu G. Zapolskiej '' Moralność pani Dulskiej'' .