^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Wizyta amerykańskich żołnierzy

Dnia 24 maja Zespół Szkół w Otyniu na zaproszenie nauczycielek języka angielskiego (J.Józefowicz, P. Przybyłko - Matuszewskiej) gościł w swoich murach amerykańskich żołnierzy z jednostki wojskowej Fort Carson, Colorado obecnie stacjonujących w jednostce IV Dywizji Piechoty w Żaganiu. Wojskowi wraz z uczniami gimnazjum, podzieleni na cztery grupy, wzięli udział w zajęciach plenerowych na terenie Otynia.

Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań kulturą i obyczajami Polski i USA, zachęcenie do rozwoju umiejętności językowych, rozwijanie kompetencji komunikacyjnych oraz kształtowanie postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur. Każda drużyna miała do wykonania zadania w najważniejszych punktach naszej miejscowości, tj. Urzędzie Gminy, Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminnym Centrum Kultury oraz lokalnym Ośrodku Zdrowia, gdzie spotkali się z bardzo miłym powitaniem. Na koniec drużyny wzięły udział w rywalizacji na sali gimnastycznej naszej szkoły, w czasie których sprawdzana była wiedza dotycząca kultury obu krajów przekazywana sobie przez uczniów i żołnierzy w czasie zajęć plenerowych. Ponadto wszyscy uczestniczyli w zajęciach integracyjnych i sportowych. Naszym gościom najbardziej podobała się możliwość spędzenia czasu z uczniami poza terenem szkoły oraz współpraca ze społecznością lokalną. Mamy nadzieję na dalszą współpracę!

Wizyta amerykańskich żołnierzy