^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

"Światło, ogień, woda" - IX.2012

W dniach 10 - 14.09.2012r. uczniowie otyńskiej szkoły kolejny raz wyjechali do swoich niemieckich przyjaciół z Kleinmachnow. Dziesięcioro uczniów, pod bacznym okiem mgr Marty Szakalis oraz Moniki Modlińskiej, wzięło udział w polsko-niemieckim projekcie "Światło, ogień, woda". Program był bardzo atrakcyjny i pouczający. Uczniowie codziennie brali udział w lekcjach fizyki, na których zgłębiali tajniki optyki. Oprócz nauki były również przyjemności: żeglowanie po rzece Haveli, pobyt w centrum fizyki oraz parku filmowym w Babelsbergu, wielokrotne wycieczki do Poczdamu i wizyta tamtejszym planetarium, gdzie w trójwymiarze można było obejrzeć początki powstania Ziemi, a także wycieczka do poczdamskiej Straży Pożarnej. Nasi uczniowie jak zwykle nie wrócili z pustymi rękoma. Z pomocą niemieckiego opiekuna Volkera Hassa, dzieci z Polski i Niemiec wykonały w pracowni technicznej drewniane latarnie. O oprawę fotograficzną podczas trwania całego projektu zadbał mgr Wiesław Szklarz. Dzięki bardzo ciekawemu programowi, czas upłynął bardzo szybko. Kiedy nadeszła chwila powrotu do domu, uściskom nie było końca, ale niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy....

opracowała mgr Marta Szakalis

"Światło, ogień, woda" - IX.2012