^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Polsko-niemiecki projekt muzyczny

Przygotowania do wyjazdu trwały 2 miesiące. Polegały one na  pamięciowym opanowaniu   przez uczennice repertuaru muzycznego ustalonego wcześniej  ze stroną niemiecką. Koordynatorem całego przedsięwzięcia  była dyr. Monika Modlińska a opiekę nad stroną muzyczną sprawowała B. Tuczyńska. W realizację projektu zaangażowani byli także nauczyciele niemieccy: dyr. Bultermann, p. Kersten, p. Schmidt i p. Schochow.

 Program  pobytu uczennic w Kleinmachnow był bardzo ciekawy. Codziennie brały one udział w próbach na których utrwalały poznane piosenki, grały na instrumentach i tańczyły. W wolnych chwilach zwiedzały szkołę, ,uczestniczyły w zajęciach sportowych na ściance wspinaczkowej. Po zajęciach w szkole uczennice przebywały u rodzin niemieckich, które organizowały im ciekawe formy spędzania czasu.

 Finałem projektu był koncert muzyczny, który  zaprezentowano przed całą społecznością Eigenherd - Schule Kleinmachnow i rodzicami uczniów niemieckich. W trakcie koncertu uczestnicy projektu zaśpiewali piosenki po angielsku, niemiecku i po polsku. Atrakcją tego muzycznego widowiska były także  trzy układy taneczne do zumby w wykonaniu  uczniów. Koncert wypadł wyśmienicie. Utwory wokalne  i taneczne spodobały się publiczności, która nagrodziła występujących gromkimi brawami.

O tym, że wyjazd do Kleinmachnow był udany i „połączył  wszystkie serca” świadczyły wylewne pożegnania uczniów polskich i niemieckich. Kolejny raz można było się przekonać, że muzyka łączy ludzi różnych narodów, języków i kultur a umiejętność posługiwania się językami obcymi  należy systematycznie rozwijać .

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wyjazdu uczennic do Kleinmachnow serdecznie dziękujemy.

zdjęcia >>

 B. Tuczyńska

Polsko-niemiecki projekt muzyczny