^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Otyń i Kleinmachnow, jako twórcy teatru lalek - IV.2010

Po przybyciu do Przytoku, zakwaterowaniu i obiedzie odbyły się pierwsze próby do przedstawienia kukiełkowego w języku niemieckim "Kopciuszek".    Tego samego dnia, popołudniu pod opieką nauczycielki plastyki Magdaleny Piotrowskiej-Kołtun, dzieci wykonywały ozdobne maski balowe.    Najlepsze z nich zostały nagrodzone. We wtorek, po wspólnym śniadaniu odbyły się dalsze próby do przedstawienia. Przed południem udaliśmy się do Zielonej Góry, do teatru na przedstawienie pt. "Księga Dżungli". Następnie mieliśmy możliwość zobaczyć jak powstają prawdziwe marionetki i jakie są ich rodzaje.  Jeszcze tego samego dnia, po obiedzie, ponownie pod fachową opieką p. Magdaleny Piotrowskiej-Kołtun, dzieci wykonywały samodzielnie   lalki do naszego przedstawienia. Po wyczerpującej i kreatywnej pracy odbył się wspólny grill, podczas którego przyjaźń między dziećmi    jeszcze bardziej się umacniała. Następnego dnia próby odbywały się już z marionetkami, co przysporzyło nieco więcej komplikacji, ale ze wszystkim uczniowie sobie poradzili. W środę grupa odwiedziła skansen w Ochli, gdzie mieli możliwość zobaczyć jak się maluje jajka wielkanocne. Zobaczyli również, co to jest  teatr cieni i wraz z aktorką, która te zajęcia prowadziła, przećwiczyliśmy jeszcze raz bajkę "Kopciuszek". Po powrocie do Przytoku i   zjedzeniu obiadu, odbyły się kolejne próby do przedstawienia. Po kolacji cała grupa pojechała do Zielonej Góry, do centrum handlowego FOCUS, gdzie wszyscy spędzili miło czas i mieli okazje kupić drobne pamiątki i prezenty. Czwartek uczniowie spędzili na "sportowo". Oprócz prób, które odbywały się codziennie, nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły p. Bogumił Potażnik i p. Krzysztof Igiel zorganizowali zawody sportowe. Za zajęcie pierwszych miejsc dzieci otrzymały drobne nagrody. W piątek, zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do naszej szkoły, gdzie przed szeroką publicznością dzieci zaprezentowały przedstawienie kukiełkowe "Kopciuszek". Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po przedstawieniu, nauczycielka informatyki p. Renata Słotwińska przeprowadziła z uczestnikami projektu zajęcia informatyczne, podczas których dzieci wykonywały widokówki z pobytu w Przytoku. Powstał również dzięki p. Renacie Słotwińskiej album ze  zdjęciami z ważniejszych wydarzeń projektu opatrzony krótkimi napisami. Album otrzymali opiekunowie z Kleinmachnow oraz dyrektor naszej szkoły. Po obiedzie, pożegnaliśmy się z naszymi gośćmi, którzy powoli musieli ruszać w drogę powrotną. Uściskom nie było końca. Wszyscy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni rozjechaliśmy się do swoich domów. Jesteśmy pewni, że już niebawem spotkamy się ponownie.

Opracowała  mgr Marta Szakalis

Otyń i Kleinmachnow, jako twórcy teatru lalek - IV.2010