^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Wymiana polsko - niemiecka 2014

 

 Następnego dnia wyruszyliśmy do Skansenu w Ochli, gdzie uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach  malowania na szkle. Motywem przewodnim zajęć były środki lokomocji. Sztuka malowania na szkle okazała się niełatwym zadaniem, ale efekty pracy były naprawdę imponujące. Kolejnym punktem programu było ognisko i pieczenie kiełbasek, a także przejazd bryczką. Po południu pojechaliśmy do Zielonej Góry, do kręgielni. Uczniowie spędzili tam miło czas, zorganizowali turniej w grupach mieszanych.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy w szkole, w pracowni komputerowej, pod czujnym okiem pani mgr Kingi Popowicz. Tym razem zadaniem dzieci było zaprojektowanie własnego pojazdu, co dzięki nieograniczonej fantazji dzieci udało się znakomicie. Po obiedzie udaliśmy się do Nowej Soli gdzie odbyliśmy rejs galerami po Odrze.

W przedostatni dzień pobytu naszych gości pojechaliśmy do Przylepu, a dokładnie do Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Zwiedziliśmy lotnisko, hangary szybowcowe i balonowe, zapoznaliśmy się z historią aeroklubu. Kolejną atrakcją pobytu w Przylepie były zajęcia rekreacyjno-sportowe na świeżym powietrzu, wspólne gry i zabawy, możliwość jazdy konnej w tamtejszej stadninie oraz „wesołe” grillowanie. Dzień zakończyliśmy na basenie w zielonogórskim Centrum Rekreacyjno Sportowym. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Otynia.

Ostatni dzień poświęciliśmy na podsumowanie wspólnie spędzonego czasu, który na długo pozostanie w pamięci polskich jak i niemieckich dzieci. Przyszedł czas pożegnania i odjazdu naszych gości. Uściskom nie było końca…

Projekt przygotowały i przeprowadziły: mgr Marta Szakalis i mgr Beata Ozgowicz-Dudek. Wymianę uczniów sfinansowało częściowo PNWM ( Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży) oraz Rada Rodziców, za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

 

                                                                                                       Opracowala: mgr Marta Szakalis


 

                                                                                                              

zdjęcia

Wymiana polsko - niemiecka 2014