^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Wizyta w Kleinmachnow - IX.2006

W dniu 18.09.2006 grupa 10 uczniów z kl. 5 i 6 Zespołu Szkół w Otyniu pod opieką dwóch germanistek: mgr Moniki Modlińskiej i mgr Marty Szakalis odwiedziła swoich niemieckich przyjaciół w miejscowości Kleinmachnow pod Berlinem. Uczniowie spędzili tam 3 dni. Dzieci zostały zakwaterowane u niemieckich rodzin, które zapewniły im bardzo dobrą opiekę. Uczniowie spędzali wspólnie czas, zwiedzając Potsdam i Kleinmachnow. Wycieczka została zakończona wspólnym piknikiem. Uczniowie polscy i niemieccy pracowali również nad wspólnym projektem "Europa dla dzieci - dobry wybór". Dzieci stworzyły piękne plakaty na temat wspólnej Europy i dalszej współpracy między szkołami. Czas wolny również został wypełniony całkowicie. Dzieci wzięły udział w zawodach sprawnej jazdy na rowerze, odwiedziły kręgielnię. Podczas ostatniego dnia pobytu uczniowie polscy brali udział w zajęciach lekcyjnych wraz ze swoimi niemieckimi partnerami. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli okazję gościć naszych przyjaciół z Kleinmachnow w naszej szkole w Otyniu.

Wizyta w Kleinmachnow - IX.2006