^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Wymiana polsko-niemiecka

między Zespołem Szkół w Otyniu i Eigenherd-Schule w Kleinmachnow. Projekt, którego motywem przewodnim była „Nahrung – żywność”, bardzo wszystkich zainteresował. Uczniowie zwiedzili Julius Kühn-Institut – Bundesforschungsinstitut für Kulturpflanzen, którego jeden z oddziałów znajduje się w Kleinmachnow, odwiedzili gospodarstwo rybackie znajdujące się w Poczdamie (przy okazji zwiedzili też to piękne historyczne miasto), pracowali w fabryce czekolady przy ozdabianiu czekoladowych tabliczek, nauczyli się przygotowywać zdrowe, pełne witamin koktajle mleczno – owocowe, oraz zwiedzili historyczny młyn w Poczdamie,  przy okazji poznając wszelkie rodzaje zbóż i sposób mielenia mąki.

Uczniowie wspólnie pracowali przy tworzeniu modeli kutrów rybackich, co było szczególnie atrakcyjne dla dziewcząt (w naszej szkole nie mają możliwości posługiwania się takimi narzędziami jak wiertarka, szlifierka, pilnik, hebel i inne), uczestniczyli w lekcji języka polskiego, obserwując i podziwiając niemieckich kolegów, a także wzięli udział w zawodach sportowych zorganizowanych podczas tradycyjnego święta Herbstfest w Kleinmachnow.

Z wielkim żalem pożegnali się wszyscy, obiecując jednakże, że wkrótce  ponownie się spotkają. Spotkanie zaplanowane jest już na październik w Otyniu.

zdjęcia

mgr Alicja Dąbrowska

Wymiana polsko-niemiecka