^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Wymiana 2013

W dniach 22-26.04.2013r. uczniowie Zespołu Szkół w Otyniu gościli w swoich domach siedmioro rówieśników z zaprzyjaźnionej szkoły w Kleinmachnow.

W tym roku wymiana dzieci została zorganizowana pod hasłem: „ Wrocław w polsko –niemieckim obiektywie”.

Pierwszego dnia nasi uczniowie wraz ze swoimi gośćmi z Niemiec wzięli udział w międzynarodowym turnieju „Fair play” zorganizowanym i przeprowadzonym przez nauczycieli wychowania fizycznego: Marzenę Mitutę, Bogdana Potażnika i Krzysztofa Igiela.  Dzieci doskonaliły swoje sportowo-językowe umiejętności w grach zespołowych. Mecze siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, dwóch ogni, popularne wyścigi rzędów i zabawy na sprzęcie Wi-Fit integrowały grupę i sprawiały, że czas bardzo szybko płynął.

Następnego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę do pięknego Wrocławia, gdzie pod okiem przewodnika zwiedzaliśmy starówkę. Mieliśmy również okazję podziwiać uroki miasta z pokładu statku, którym wybraliśmy się na 45 min rejs. W trakcie wycieczki naszym zadaniem było zrobienie  ciekawych zdjęć  panoramy Wrocławia i jego zabytków. Zmęczeni podróżą, ale za to  bardzo zadowoleni, w dobrych humorach wróciliśmy do Otynia w godzinach wczesnowieczornych.

Następnego dnia czekała nas kolejna frajda. Wspólny dzień zaczęliśmy od pobytu w zielonogórskiej kręgielni, a następnie pojechaliśmy do Skansenu w Ochli. Tam mieliśmy okazję nauczyć się wykonywać ozdoby ze słomy, co sprawiło nam wielką radość. Kolejnym punktem programu było ognisko i pieczenie kiełbasek, a także przejazd bryczką. To była dopiero frajda!

Po trzech dniach wspólnych wycieczek i rozrywek nadszedł czas na warsztaty fotograficzne, które poprowadzili panowie: Leszek Pańczak i  Wiesław Szklarz. Uczniowie opracowywali pocztówki z pobytu we Wrocławiu, a także zrobili wspólną prezentację  multimedialną z całego pobytu w Polsce. Na zakończenie zrobiliśmy wystawę zdjęć. Ostatniego dnia dokonaliśmy podsumowania naszych zajęć. Uczestnicy wymiany otrzymali drobne prezenty. Pożegnaniom nie było końca.

 Projekt przygotowały Monika Modlińska i Marta Szakalis pod czujnym okiem dyr Wiesława Krukowskiego. Opieką językową  wsparły go także Ania Dysiewicz i Beata Ozgowicz-Dudek, a sfinansowało częściowo PNWM (Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży) oraz Rada Rodziców, za co uczestnicy i organizatorzy serdecznie dziękują.

Ta wizyta  na długo pozostanie w pamięci zarówno polskich, jak i niemieckich dzieci ze względu na atrakcyjnie przekazywaną wiedzę oraz przemiłą atmosferę, o którą profesjonalnie dbają pracownicy naszej szkoły. To była wspaniała przygoda. Zapraszamy do galerii!

Opracowanie: mgr Monika Modlińska

Wymiana 2013