^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Wskazówki dla dzieci dotyczące korzystania z internetu

Wskazówki dla dzieci dotyczące korzystania z internetu


- Nie podawaj swoich danych osobowych takich, jak: adres, numer telefonu, adres pracy rodziców/numer telefonu, nazwa i miejsce szkoły bez  zgody rodziców. Ujawnianie tych informacji może narazić cię na różne niebezpieczeństwa.
- Nie podawaj nikomu (poza rodzicami) swojego hasła dostępu.
 - Natychmiast powiedz rodzicom, jeśli trafisz na informacje, które sprawiają, że czujesz się skrępowany, zmieszany czy  przestraszony. Rodzice lub inne osoby dorosłe mogą zgłosić takie nielegalne treści do punktu kontaktowego http://www.hotline.org.pl/    
- Nie odpowiadaj na żadne wiadomości, które  sprawiają, że czujesz się skrępowany. Jeśli dostaniesz taką wiadomość, powiedz o tym rodzicom.
- Pamiętaj, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie. Internetowi znajomi mogą okazać się kimś zupełnie innym niż  twierdzą.
- Nie wyrażaj zgody na spotkanie z osobą, którą  poznałeś w sieci bez porozumienia z rodzicami. Jeśli rodzice zgodzą się na takie spotkanie, upewnij się, że spotkacie się w miejscu publicznym i weź ze sobą tatę lub mamę.
- Nie rób niczego, co mogłoby urazić innych  użytkowników lub byłoby sprzeczne z prawem.
- Wspólnie z rodzicami ustalcie zasady korzystania z internetu: porę  dnia, długość, odpowiednie dla ciebie obszary, z kim możesz się porozumiewać.

Wskazówki dla dzieci dotyczące korzystania z internetu