^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

XII Dzień Czytania

29 września obchodziliśmy w Polsce XII Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w roku 2001 przez Polską Izbę Książki. Tego dnia w bibliotekach i szkołach wielu miast w Polsce organizowane są różnego rodzaju zajęcia polegające na wspólnym, głośnym czytaniu. Niejednokrotnie udział w akcjach biorą znani Polacy, m.in. aktorzy czy pisarze. Również biblioteka szkolna włączyła się w to święto. W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania odbył się 28 września.

 

Gimnazjaliści w zabawnych przebraniach czytali najmłodszym uczniom ulubione bajki dla dzieci. W klasach pierwszych fragment z książki "Koszmarny Karolek i bestia boiska" przedstawiły Wiktoria Tomków i Karolina Michalak. Drugie klasy wysłuchały fragmentu "Kubusia Puchatka" w wykonaniu Mikołaja Szczotki i Julii Lorent. Natomiast w klasach trzecich w rolę Pipi Pończoszanki wcieliła się Nina Morgała, a towarzyszyła jej Sandra Zmora. Po wysłuchaniu fragmentów z książek został ogłoszony konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji lub zaprojektowanie okładki do usłyszanej bajki. Gimnazjalisci przyjęli również zaproszenie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Otyniu i wystąpili przed przedszkolakami.

mgr Jolanta Witek - Morawska

XII Dzień Czytania