^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

JULIAN TUWIM

       Sejmowa Komisja Kultury uchwaliła rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima,  z uwagi na przypadającą 60-tą rocznicę śmierci poety oraz setną rocznicą poetyckiego debiutu „Kwiaty polskie”.

          Biblioteka szkolna włączyła  się w obchody jubileuszowe. Z tej okazji od dwóch miesięcy na poszczególnych etapach kształcenia zorganizowane zostały zadania przygotowujące do uroczystości, która odbyła się 24 czerwca 2013r.  

 

I tak klasy najmłodsze (1-3) musiały wykazać się wiedzą ze znajomości wierszy J. Tuwima. Z klas zostały wyłonione osoby, które zmierzyły się w teście finałowym.   

v W klasach 1. zwyciężyły: Nikola Soboń i Julia Merk,

v W klasach 2. najlepsza była Aleksandra Zawiślak,

v W klasach 3. zwyciężyła Roksana Miładowska.

Klasy gimnazjalne wykonywały techniką dowolną prace plastyczne pt: ”Moja ulubiona postać z utworów J. Tuwima. Wpłynęło 78 prac, które stanowiły  dekorację imprezy. Najciekawsze prace wykonały:

v I miejsce – Julia Lityńska    kl. I a,

v II miejsce – Patrycja Dudek     kl. I b,

v III miejsce – Natalia Zawalna    kl. II a.

Klasy 4 – 6 miały za zadanie samodzielnie przygotować jeden z utworów pisarza. Była to część konkursowa  i jury przy ocenie brało pod uwagę  

interpretację utworu, charakteryzację, scenografię i ogólne wrażenie artystyczne.

Najlepszymi aktorami okazali się uczniowie z klasy 5 b prezentując inscenizację do wiersza pt.:  „O panu Tralalińskim”. Wyróżnienia otrzymały klasy 5 c i 6 a.

   Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe,  słodkości i dyplomy.

zdjęcia w galerii

Jolanta Witek-Morawska

Krystyna Klepacka

JULIAN TUWIM