^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Zielonogórska Noc Matematyki na UZ

2 listopada od godziny 18.00 uczniowie naszej szkoły brali udział w Zielonogórskiej Nocy Matematyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Organizatorem imprezy było Koło Naukowe „Laboratorium Matematyczne Paradoks” działające na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Uczestnicy warsztatów wysłuchali ciekawego wykładu - "JAK GRAĆ, ŻEBY WYGRAĆ”, z kaczorem Donaldem poznali sposób na zwycięstwo w bilard oraz w „Pokoju Szyfrów” poznali szyfrowanie i deszyfrowanie tekstu. Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że matematyka intryguje, bawi i uczy.

W ramach w/w projektu uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie na plakat promujący matematykę - „Matematyka i ja” - (SP) oraz na plakat - „Świat jest matematyczny” - (GIMN).

Wyniki

Szkoła Podstawowa

3 miejsce - Oliwia Krawczyk

Wyróżnienia: Dominika Walerowska,  Alicja Szmigiel, Karolina Bugaj

Gimnazjum

1 miejsce – Dominika Miniewska

2 miejsce – Małgorzata Józefowicz

3 miejsce – Oliwia Misior

Wyróżnienia: Natalia Cyl, Aleksandra Dyląg, Natalia Karolak, Wiktoria Żelek, Klaudia Puchała, Katarzyna Bienias, Martyna Losiak, Paulina Michałowicz, Weronika Lacroix, Daria Surowiec.

Wyróżnieni uczniowie oprócz przepięknych dyplomów otrzymali pendrivy oraz słuchawki stereofoniczne. Wszyscy uczestnicy Zielonogórskiej Nocy Matematyki otrzymali certyfikaty uczestnictwa w zajęciach.

Cieszymy się, że mogliśmy w interesujący sposób spędzić matematyczny wieczór, poznając uczelnię i ciekawych ludzi.

 Uczniowie, dyrekcja oraz nauczyciele matematyki Zespołu Szkół w Otyniu składają serdeczne podziękowania za możliwość wzięcia udziału w Zielonogórskiej Nocy Matematyki. Takie inicjatywy zdecydowanie zachęcają dzieci do zgłębiania tajemnic Królowej Nauk oraz pomagają im dostrzec, jak bardzo jej znajomość jest w życiu potrzebna. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, podobne projekty.

 

mgr Renata Słotwińska, mgr Joanna Malitowska

 

 

Zielonogórska Noc Matematyki na UZ