^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Bezcenny Dar- Być czy Żyć"

16 października w środę uczennice klas 8 wraz z Panią Barbarą Mowczan pojechały na konferencje "Bezcenny Dar- Być czy Żyć", która odbyła się na zielonogórskim uniwersytecie. Na sali wykładowej zebrało się ponad 200 osób w tym nasza szkoła, zielonogórskie licea oraz studenci. Od godziny 9 do 12 30 odbyły się 3 wykłady oraz panel dyskusyjny połączony z interaktywną ankietą.

Pierwszy wykład poprowadził lek.med. Bartosz Kudliński który opowiadał o historiach związanych z transplantacją, następny wykład poprowadziła mgr Izabela Brzychcy i odpowiedziała na pytanie Czy będziemy mogli wymieniać narządy między sobą? Natomiast trzeci wykład był o opinii Lubuszczan na temat transplantacji. Po krótkiej przerwie rozpoczął się panel dyskusyjny, w którym wzięło udział siedem osób w tym: dwóch dawców szpiku, psychoterapeuta, pielęgniarka, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nerka oraz Honorowy Krwiodawca. Moim zdaniem z wykładów jak i z panelu dyskusyjnego można było dużo nauczyć się oraz zapamiętać. 

Agata Zielińska, klasa 8a

Bezcenny Dar- Być czy Żyć"