^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Trzymaj formę - przedstawienie

Jak przekazać uczniom wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania w nowy, interesujący sposób? Kiedy na dodatek wydaje się, że wszystkie metody zostały już wykorzystane? Koordynatorki Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” to wiedzą!!

K.Popowicz, K.Klepacka wraz z p. Bożeną Lopko wyreżyserowały przedstawienie, podczas którego zapoznano uczniów klas 1 – 6 SP z nową Piramidą Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży oraz przypomniano podstawowe zasady, którymi powinniśmy się kierować aby zdrowo żyć.

Ciężko jest opisać co też się działo na scenie…była Królewna Śnieżka, 7 krasnoludków i zatrute pestycydami owoce. Przez scenę przewinęły się również duchy, które na szczęście zostały przepędzone przez propagatorki sportu. Niestety było też i „Zdrowie” chcące od nas uciec, przez to jak je traktujemy – dobitnie wytykało popełniane przez nas „zbrodnie”.

Po aktorskim zamieszaniu na scenę wkroczył Szalony Naukowiec ze swoją świtą. Przez pokazanie paru eksperymentów z żywnością próbował zniechęcić widzów do niezdrowych zachowań konsumenckich – choć widzowie mieli nietęgie miny - czy mu się udało? Czas pokaże.

Dodamy jeszcze, że „sztuka” została wystawiona w dniu 17.05. a na scenie wystąpili uczniowie klasy 6b. Aktorom tak się spodobało to zadanie, że wystąpili również dla rodziców w dniu 23.05. Mamy nadzieje, że również i tej widowni dało to co nieco do myślenia.

W tym miejscu dziękujemy młodym aktorom oraz pani B. Lopko za zaangażowanie i wsparcie w realizacji projektu.

Koordynatorki:

Kinga Popowicz

Krystyna Klepacka

Trzymaj formę - przedstawienie