^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Bezpieczny Internet

            Wraz z rozwojem cywilizacji nastąpiła szerokopojęta cyfryzacja i komputeryzacja społeczeństwa, w tym także naszych codziennych czynności. Niestety, pomimo wielu zalet, niesie ona za sobą wiele zagrożeń. Od lat szereg instytucji prowadzi wiele kampanii mających na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

 

           Jedną z takich akcji jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzono po raz piętnasty – 05 lutego 2019r. W ramach obchodów DBI oraz realizacji Programu Wychowawczo - Profilaktycznego Szkoły zorganizowano szereg akcji: gazetki tematyczne, lekcje informatyki czy godziny wychowawcze związane z tematyką cyberbezpieczeństwa.

            Ponadto w lutym został ogłoszony konkurs plastyczny „Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem!” adresowany do uczniów klas IV-VIII SP oraz IIIPG. Zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu (technika dowolna) o tematyce związanej z DBI.

Laureatami konkursu zostali: Aleksander Kaczmarek (5c), Aleksandra Hyżak (5c) oraz Błażej Paszkiewicz (5b).

            Symbolicznym zakończeniem kampanii w roku szkolnym 2018/2019 stało się przedstawienie profilatyczne pt. „Bezpieczny Internet” wyreżyserowane przez p. Małgorzatę Kruk z udziałem uczniów kl.7a. Przedstawienie mieli szansę obejrzeć uczniowie naszej szkoły w dniu 21.03.2019r.

            Wszystkim za zaangażowanie dziękujemy. Mamy nadzieje, że wszystkie przeprowadzone działania choć trochę poprawią Wasze bezpieczeństwo w sieci.

 

                                                                                                                      w  imieniu zespołu Kinga Popowicz

Bezpieczny Internet