^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Obchody 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

14 grudnia 2018 roku harcerki z 2 DH Łowcy Przygód reprezentowały naszą szkołę
w uroczystości z okazji 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zorganizowanej przez  Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli oraz Koło Towarzystwa Pamięci Powstańców Wielkopolskich 1918 -1919 w Nowej Soli.

Dziewczyny miały okazję wysłuchać wykładów: pana Janusza Kamerduły  „Powstańcy w rodzinnych przekazach” oraz pana Jacka Michałowicza „Powstanie Wielkopolskie a….” Następnie wszyscy zgromadzeni goście zostali zaproszeni na Turniej Gier o tematyce historycznej przygotowany przez panią Beatę Jasińską, w czasie którego sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności z zakresu Powstania Wielkopolskiego.  Gra karciana, multimedialna, planszowa oraz quizy sprawiły, że wśród uczestników spotkania pojawiło się dużo pozytywnych emocji i uśmiechów na twarzy. Widać było, że taka forma sprawdzenia wiedzy przypadła młodzieży do gustu. Dobra zabawa
z nutką rywalizacji okazała się ciekawą i aktywną lekcją historii. Wszystkie zespoły
na zakończenie spotkania otrzymały słodki upominek.     

 

                                                                                                                      Krystyna Klepacka

 

Obchody 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego