^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

„Tydzień dla Niepodległej” - sprawozdanie

Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości w naszej szkole w dniach 5.11.- 10.11.2018r. zostały zorganizowane różnorodne działania. Uczniowie mieli możliwość zaprezentować się w konkursie poezji patriotycznej, który przeprowadziła pani Dominika Tomków. Zgłosiło się aż 50 uczestników.

 

 

 

Laureatami zostali:

- w kategorii klas 1 – 3:

   I m – Julian Lis kl.2a

  II m – Julia Kaproń kl.2a

 III m –  Martyna Sobczyk kl.3a

Wyróżnienie:

                    Hanna Strzelczyk kl.1a

                    Franciszek Kościelny kl.1b

                    Miłosz Nowakowski kl.1b

- w kategorii klas 4 – 6:

  I m – Julia Trybus kl.4b

 II m – Julia Dawid kl.5a

III m – Aleksandra Jensch kl.5d

III m-Maria Jas kl.6a

Wyróżnienie:

                   Karolina Tomków kl.4c

                   Julia Adamowicz kl.4a

- w kategorii młodzież (kl. 7-8 i III gim)

   I m – Natalia Cyl kl. III A

 II m – Alicja Fabicka kl. III B

III m – Kacper Janasiak kl.8c

Wyróżnienie:

                   Aleksandra Tomków kl.7a

                   Dominika Hałabura kl. III B

 

     Kolejnym przedsięwzięciem zaproponowanym wychowankom naszej szkoły był konkurs piosenki i pieśni patriotycznej. Festiwal przeprowadziła pani Bożena Lopko i pani Magdalena Piotrowska – Kołtun.

Jury konkursu przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

   I m – Jensch Aleksandra kl. 5d

 II m – Szyszka Wiktoria i Klara Lachowicz  kl. 7a

III m – Fabicka Alicja kl. III B gimnazjum

 

     W czasie „Tygodnia dla Niepodległej” uczniowie klas 1 – 3 w przystępny  i ciekawy sposób poznali krótką historię naszego państwa i postać Józefa Piłsudskiego.

     Piękne wizerunki naszego godła wykonane różnymi technikami mogliśmy podziwiać na wystawie zlokalizowanej na parterze naszej szkoły. Za realizację przedsięwzięcia dziękujemy wychowawcom klas.

 

     Uczniowie klas 7, 8 oraz III gimnazjum zaangażowali się w akcję „Wywieś flagę” i przygotowali ciekawe i oryginalne plakaty. Na uwagę i wyróżnienie zasłużyły plakaty następujących osób:

   I m – Skrobała Anna kl. III C gimnazjum

 II m –Poryszko Kamila  kl. III C gimnazjum

III m – Mądrzyk Natalia kl. III C gimnazjum     ZDJĘCIA >>

 

     Pani Krystyna Klepacka przygotowała i opracowała w formie prezentacji multimedialnej lekcje wychowawcze na temat wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości.

 

     Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas 4 – 6 pod kierunkiem swoich polonistów przygotowywali kartkę lub laurkę z życzeniami z okazji 100-lecia niepodległości. Najładniejsze kartki podziwiać można na wystawie umieszczonej na I piętrze naszej szkoły.

    I m – Potażnik Maja  kl. 6b

  II m – Ważna Magdalena kl. 6a

 III m –  Dawid Julia kl. 5a

     7 listopada klasa 5 b i nauczycielka Beata Zawalna panu dyrektorowi naszej szkoły przekazała wyjątkowy prezent. Była to flaga prezydencka z okazji 100-lecia niepodległości. Ten symbol narodowy towarzyszy nam w ważnych wydarzeniach.

 

     Zwieńczeniem działań w ramach „Tygodnia dla Niepodległej” był koncert pieśni patriotycznej dla środowiska lokalnego, który odbył się dnia 8 listopada  o godzinie 1700. Przygotowały go panie: M. Piotrowska – Kołtun, K. Klepacka, M. Kruk. ZDJĘCIA>>

     Zgromadzeni w ten wieczór goście mogli wysłuchać i obejrzeć popisy talentów wokalnych uczniów naszej szkoły. Wykonawcy zaprezentowali znane, zapomniane i współczesne piosenki i pieśni patriotyczne, w różnych aranżacjach. Ilustracją historyczną koncertu była prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Krystynę Klepacką.

 

     10 listopada w naszej placówce odbył się również Wojewódzki Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Kolejny raz organizatorem była pani Marzena Mituta i Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”. Klub sportowy „Spartakus Otyń” był fundatorem głównych nagród w konkursie recytatorskim i piosenki patriotycznej. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe nagrody. ZDJĘCIA>>

 

     Na ten wyjątkowy czas nasza szkoła została udekorowana w barwy narodowe. Na I piętrze przygotowano wystawę poświęconą odzyskaniu niepodległości. Dla wszystkich uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości  na koncert zostały przygotowane butony okolicznościowe.

 

     Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunek- pani Elżbiety Marciniak i Kingi Popowicz mogliśmy zakupić maszynę do wykonywania butonów. Samorząd Uczniowski przekazał również 180 zł na zakup materiałów do dekoracji szkoły, nagród i upominków w konkursach. Za ten gest składamy serdeczne podziękowania.

 

                                                                               Koordynator działań:

                                                                          Beata Zawalna z zespołem:

                                                              K. Popowicz, B. Lopko, K. Wyka,  D. Busz,  M. Kruk, 

                                                               M. Piotrowska – Kołtun, E. Marciniak,  D. Tomków, K. Klepacka, A. Kurek

„Tydzień dla Niepodległej” - sprawozdanie