^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

„Niepodległa ma 100 lat”

„Niepodległa ma 100 lat” to tegoroczne hasło Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Muzyka łączy pokolenia”.

XIII Festiwal Piosenki Harcerskiej "Muzyka łączy pokolenia" w tym roku miał na celu upamiętnić fakt, że „Niepodległa ma 100 lat”. Poprzez pieśni patriotyczne młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z trudną i burzliwą historią czasów walki o niepodległość naszego kraju na przestrzeni lat. Przedsięwzięcie zorganizowane było przez hufiec Nowa Sól w dniu 27.10.2018 roku. Harcerki z 2 DH łowcy Przygód zaprezentowały się w utworze „Biały krzyż”. Muzyka w tym roku również połączyła pokolenia, ponieważ gośćmi specjalnymi były panie z koła Sybiraków w Nowej Soli, które zaśpiewały dwie przepiękne pieśni, mówiące o czasach tułaczki wojennej. Rozśpiewane sobotnie przedpołudnie w rytmie patriotycznym wywołało wśród uczestników wiele pozytywnych emocji.

opiekun mgr Krystyna Klepacka

„Niepodległa ma 100 lat”