^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

17 WRZEŚNIA 1939 – PAMIĘTAMY!

Uczennice naszej szkoły, wraz z opiekunem, w dniu 17 września 2018 roku uczestniczyły w obchodach Dnia Sybiraka w Nowej Soli. Organizatorem dnia, który jest jednocześnie upamiętnieniem napaści na Polskę Związku Radzieckiego, był Związek Sybiraków – Zarząd Koła w Nowej Soli oraz Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego. Dziewczyny, wraz ze zgromadzonymi uczestnikami obchodów, miały możliwość wysłuchania pod Pomnikiem Zesłańców wystąpień okolicznościowych: Prezydenta Wadima Tyszkiewicza oraz pani prezes koła nr 1 Sybiraków w Nowej Soli - Danuty Cygan. Następnie udaliśmy się do LO, gdzie obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany i wykonany przez Sybiraków i młodzież liceum.

 

Udział młodzieży w obchodach tak trudnych i dramatycznych wydarzeń wraz z żywymi świadkami tamtych dni, uczy młodego człowieka szacunku i wrażliwości. Dzięki takim inicjatywom, pamięć o ludziach, którzy przelali krew za ojczyznę przetrwa w świadomości kolejnych pokoleń.

Całe to wydarzenie było bardzo ciekawą i emocjonującą lekcją historii, która na długi czas pozostanie w pamięci naszych uczennic.

                                                                                                                      Krystyna Klepacka

17 WRZEŚNIA 1939 – PAMIĘTAMY!