^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

10 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, które zorganizowane zostały w Parku Krasnala w Nowej Soli. Celem tych mistrzostw jest wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenia nawyków ich przestrzegania.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie : SP: Izabela Wiśniewska i Filip Krzywiecki;

G: Dominika Hałabura i Roksana Miładowska.

 

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i dzielnie udzielali pierwszej pomocy pozorantom (osoby, które udawały, że są poszkodowane w wypadkach).

Była  również okazja do zwiedzenia Parku Fizyki, który został wczoraj uroczyście otwarty. Położony jest tuż za Parkiem Krasnala. To najnowsza atrakcja Nowej Soli. Łącznie z górką, Wake Parkiem i Parkiem Krasnala teren tworzy Nadodrzański Park Rekreacyjny. Znajdują się tam urządzenia z zakresu akustyki, mechaniki, hydrostatyki czy optyki. Bardzo piękne i ciekawe miejsce!!!

Nasi uczniowie pracowicie i wesoło spędzili czas.

mgr Monika Urban

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK