^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Park Fizyki

 

9 maja odbyło się uroczyste otwarcie PARKU FIZYKI w Nowej Soli. Oczywiście nie zabrakło tam reprezentacji naszej szkoły. Jako pierwsi to niezwykłe miejsce odwiedzili uczniowie kl. 7a. Mogli na własne oczy zobaczyć i sprawdzić, jak działają tajemniczo brzmiące dzwony rurowe, kamienne cymbały czy fletnia pana. Taka lekcja fizyki podobała się nawet największym sceptykom.

Niebawem dla zwiedzających dostępne  będą także inne urządzenia z zakresu m.in. hydrostatyki - wir wodny, nurek Kartezjusza, woda w wirującej kuli i woda w obracanym cylindrze. Uczniowie będą mogli też poznać zasady działania lustra walcowego o zmiennej krzywiźnie, czy odpocząć przy ściance zapachowej. Wprawdzie krokusy kwitną już w parku, ale na rośliny ze ścianki trzeba będzie poczekać do ich naturalnego czasu kwitnienia. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich  zainteresowanych poszerzeniem wiedzy do odwiedzania parku i wspólnego doświadczania.

mgr Marek Majewski

Park Fizyki