^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Otynia 2018

7 kwietnia 2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Otyniu odbył się I OTTT o Puchar Burmistrza Otynia zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Spartakus Otyń pod kierownictwem pani Aleksandry Urban. W turnieju wzięło udział 106 par tanecznych (212 tancerzy) z 33 klubów i szkól tańca. Dodatkowo wystąpił zespół tańców latynoamerykańskich ze Szkoły Tańca Aleksandry Urban oraz pary przedszkolaków z Otynia i Nowej Soli. Gościliśmy między innymi tancerzy z Wrocławia, Poznania, Szczecina, Jeleniej Góry, Leszna, Legnicy, Zielonej Góry, Międzyrzecza, Dzierżoniowa, Skwierzyny, Sulechowa, Wolsztyna, Żagania, Głogowa Nakła nad Notecią oraz Nowej Soli. Turniej przeprowadzono w konkurencjach tanecznych - grupach wiekowych, klasach tanecznych i stylach, które oceniała 7-osobowa komisja sędziowska.

 

Uczestnikami turnieju byli tancerze w wieku od 7 do ponad 60 lat. Zawody przeprowadzono w trzech blokach trwających od godz 10.00 do 20.00. Barwne widowisko zostało uświetnione przez prezentacje taneczne dyrektora Szkoły Podstawowej w Otyniu, sekretarza Gminy Otyń i przewodniczącą Rady Miasta Otynia –  którzy stworzyli pary z sędziami oceniającymi tancerzy (wszyscy świetnie sobie poradzili, wykazując w tym kierunki duże predyspozycje).

Wśród wielu nagrodzonych znalazła się pracownica otyńskiego przedszkola – pani Dorota Nieścior tańcząca z Władysławem Cieplickim reprezentująca Szkołę Tańca Aleksandry Urban – zajęli oni I m-ce w stylu standardowym i III w stylu latynoamerykańskim .

Aleksandra Urban

I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Otynia 2018