^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

„Czy poetycko, czy to muzycznie..."

„Czy poetycko, czy to muzycznie – ważne, że wiosna zdrowo w Nas kwitnie”

            Pod tym hasłem w klasach IV – VII SP i gimnazjum Rada SU wraz z opiekunami zorganizowała tegoroczne obchody I Dnia Wiosny.

            Zadania do wykonania zostały przydzielone w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy IV -VI SP wykonały Piramidy Zdrowego Żywienia, sprawdziły swój słuch muzyczny w szkolnej wersji quizu „Jaka to melodia?”. Na zakończenie dnia uczniowie obejrzeli film profilaktyczny.

 

            Nieco starsi uczniowie (kl. VIISP i II-III PG) uczestniczyli w poranku poetyckim. Wraz z wychowawcami stworzyli „fit” potrawy, które po dogłębnej ocenie Naszych Krytyków Kulinarnych (w tej roli p. Katarzyna Furga i p. Dominka Tomków) zostały w klasach skonsumowane. Na całkiem fit – deser udali się na zmagania sprawdzające słuch i refleks, czyli quiz „Jaka to melodia?”

            Dzień 21.03. to także do bry moment, aby puścić nieco wodze fantazji. Dlatego też w naszej szkole na korytarzach zaroiło się od gwiazd muzyki wszelakich gatunków - od reggae, przezhip-hop, disco na rocku skończywszy.

            Podczas przerw działała na I piętrze Kawiarenka „Talent”, w której serwowano strawę dla ducha – uzdolnieni uczniowie prezentowali swoje pasje i talenty przed licznie przybyłą publicznością. Można było posłuchać gry na instrumentach czy śpiewu, popatrzeć na popisy tancerzy i judoków, a także przyjrzeć się zdolnościom plastycznym na zorganizowanej wystawie.

            Powszechnie wiadomo, że odrobina zdrowej rywalizacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła – przeprowadzono więc kilka konkursów. Oto laureaci:

kl. 4d za najbardziej odlotową piramidę zdrowego żywienia;

kl. 7c za „Fit” potrawę

Julia Humeniuk z klasą 4d oraz Kamil Hawryliszyn z klasą IIIB gim. - zwycięzcy „Jaka to melodia?”

Aleksandra Lorenc (kl.6b) oraz Adam Niziałek (kl.7c) – zwycięzcy w konkursie na najlepsze przebranie.

            Zwycięzcom gratulujemy. Uczniom dziękujemy za zabawę. Wszystkim osobom zaangażowanym dziękujemy za ich wsparcie. Kolejna taka okazja za rok :)

                                                                                                                                 Opiekunki SU:

lżbieta Marciniak

 Kinga Popowicz 

 

„Czy poetycko, czy to muzycznie..."