^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Harcerki na warsztatach ze Stowarzyszeniem Pokoleń Gminy Otyń

Harcerki z 2DH Łowcy Przygód zostały zaproszone do  udziału w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Pokoleń Gminy Otyń w ramach projektu „INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA I PODTRZYMYWANIE TRADYCJI”. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Alicja Kobiałka wspierały ją panie Aniela Strzelczyk i Sabina Kawiak.

W miesiącu wrześniu i październiku dziewczyny uczestniczyły  w warsztatach z rękodzieła,   na których uczyły się zdobienia bombek różnymi  technikami, robiły kwiaty z krepiny i bibuły, wykonywały  palmy wielkanocne, itp.  

 

W miesiącu listopadzie dziewczyny miały możliwość skorzystania z warsztatów z carvingu,    na których uczyły się  rzeźbić w owocach i warzywach przepiękne cudeńka, aby w czasie imprez rodzinnych elegancko dekorować podawane potrawy.

W miesiącu grudniu harcerki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, na których uczyły się lepić pierogi  z kapustą i grzybami oraz poznały przepis na udane i smaczne  uszka na wigilijny stół.   

Czas spędzony z paniami ze stowarzyszenia zaowocował nowymi znajomościami  i nawiązaniem współpracy, która z pewnością będzie się rozwijała.

Dziękujemy paniom za serdeczne przyjęcie, wyrozumiałość i cierpliwość dla młodego pokolenia oraz za chęć dzielenia się swymi umiejętnościami i doświadczeniem.

Warsztaty upłynęły nam w miłej i radosnej atmosferze. Był to czas spędzony na twórczej i kreatywnej pracy, który na długo pozostanie w naszej pamięci. 

                                                                                              phm. Krystyna Klepacka

Harcerki na warsztatach ze Stowarzyszeniem Pokoleń Gminy Otyń