^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

„Aktywność mierzona okrążeniami”

Ogólnopolski program „Trzymaj formę” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowany jest w naszej szkole już od kilku lat. W tym roku postanowiliśmy zaproponować naszym uczniom udział w projekcie edukacyjnym, który nazwaliśmy „Aktywność mierzona okrążeniami”. Zaprosiliśmy gimnazjalistów do zbierania okrążeń w czasie wykonywania testu Coopera, który jest  próbą wytrzymałościową polegającą na 12-minutowym nieprzerwanym biegu.

Miejsce wykonywania testu to pętla wokół boisko przy szkole.  Całe przedsięwzięcie podzieliliśmy na dwie rundy jesienną (wrzesień, październik, listopad) i wiosenną (marzec, kwiecień, maj).  W czasie tych sześciu miesięcy, uczniowie mają za zadanie podczas kolejno wykonywanych prób zebrać jak największą ilość okrążeń na swoim koncie. Za nami już runda jesienna dlatego chcemy przedstawić wyniki najlepszych biegaczy tego etapu.  

Wyniki klas II:

kat. dziewczyn: Klaudia P.- 23, Dominika H. - 21, Agata D. - 20,

kat. chłopców: Radosław Sz. -25, Marcin S. – 24, Szymon T. - 21

Wyniki klas III:

kat. dziewczyn: Marta B. – 16, Katarzyna Z. – 16, Dominika B. - 14,5

kat. chłopców: Krystian R. -26, Szymon R. -26, Mateusz K. -24

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w kolejnym etapie !!!

Chcąc docenić wasz zapał, zaangażowanie i chęć udziału w tym wydarzeniu  dla zwycięzców przygotowaliśmy cenne nagrody. Przed wami drodzy uczniowie jeszcze runda wiosenna, w czasie której wszystko może się wydarzyć.

Dziękujemy bardzo za wsparcie w przeprowadzeniu pierwszej rundy nauczycielom wychowania fizycznego.

                                                                                  Krystyna Klepacka i Kinga Popowicz

 

„Aktywność mierzona okrążeniami”