^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

„Bezcenny Dar-Moja decyzja-Twoje Życie”

24 października uczniowie naszej szkoły pojechali pod opieką p. B. Mowczan i p. M. Urban do Zielonej Góry  na Konferencję „Bezcenny Dar-Moja decyzja-Twoje Życie”. Gospodarzami konferencji byli: Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Uniwersytet Zielonogórski.

 

Uczniowie mogli dowiedzieć się dużo na temat historii przeszczepów, spełnieniu marzeń  o „nieśmiertelności”, prawnych aspektach transplantacji oraz o jej przyszłości.  Jak również poznać drogowskazy transplantacji. Co dokładnie oznacza "świadomość transplantacyjna"?
 Jaką "korzyść" uzyska dawca w wyniku podjęcia świadomej decyzji o transplantacji?

Wzięli również udział w Debacie Oksfordzkiej: „Transplantacja – Moja decyzja - Twoje Życie”.
Poznali biorców i dawców przeszczepów. Wszyscy uczniowie otrzymali  certyfikaty.

Oddanie narządu do przeszczepu to niełatwa decyzja, ale ważna dla osoby, która potrzebuje transplantacji, dlatego tak istotna jest świadomość społeczeństwa. Nasi uczniowie mieli możliwość nauczyć się czegoś bardzo ważnego.

mgr Monika Urban

 

„Bezcenny Dar-Moja decyzja-Twoje Życie”