^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Wystawa prac Fridy Kahlo

Frida Kahlo - dla jednych była ikoną feminizmu, dla innych wzorową komunistką zaangażowaną politycznie, ale przede wszystkim to wspaniała artystka z tragicznym życiorysem. Choć stworzyła ponad 200 prac, znana jest głównie ze swoich licznych autoportretów, na których widoczne są „ból i pasja″ wyrażone w intensywnej, jaskrawej kolorystyce.

Obrazy najsłynniejszej meksykańskiej malarki, na pierwszej i jedynej w Polsce wystawie w poznańskim Centrum Kultury Zamek, mieli okazję obejrzeć uczniowie naszego gimnazjum. Oprócz zwiedzania ekspozycji, młodzież wzięła także udział w lekcji muzealnej na temat ikon popkultury, dowiadując się przy tym wielu ciekawych informacji o artystce.  Takie spotkanie ze sztuką wywarło na gimnazjalistach spore wrażenie i na długo pozostanie w pamięci.

 

MPK

Wystawa prac Fridy Kahlo