^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Podsumowanie egzaminu ósmoklasistów

Zanim zaczniemy nowy rok szkolny analizujemy efekty naszej pracy w poprzednim roku. Jednym ze źródeł analizy są wyniki egzaminu ósmoklasistów. W tym roku nasi absolwenci pokazali klasę, uzyskując średnie wyniki wyższe niż w okręgu, województwie lubuskim i powiecie nowosolskim:

 

Język polski

Język angielski

matematyka

 Średnia okręgu

56,40 %

51,86%

43,34%

 Średnia województwa

56,44 %

52,56%

41,93%

 Średnia powiatu nowosolskiego

54,24 %

51,30%

40,40%

 Średnia gminy Otyń

54,22 %

53,35%

41,84%

 Średnia  naszej szkoły w 2020

52,72%

56,48%

43,70%

 Średnia naszej szkoły w 2019

52,21%

49,66 %

28,18 %

 Stanin 2020

3-4

6

5

 Stanin 2019

3

4

2

Najbardziej cieszą wyniki z języka angielskiego – tutaj otyńscy absolwenci biją na głowę rówieśników w całym okręgu! Bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych z języka angielskiego są wizytówką naszej szkoły już od wielu lat. To przede wszystkim zasługa naszych nauczycielek, które systematycznie rozwijają swoje kompetencje językowe i metodyczne.

 

Dużo wyższy średni wynik z matematyki w porównaniu do ubiegłorocznego, to efekt wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Analiza ubiegłorocznych wyników pozwoliła opracować plan działań zmierzających do podniesienia kompetencji matematycznych naszych absolwentów. W realizacji planu nie przeszkodziło nawet zdalne nauczanie- kiedy już można było organizować konsultacje dla uczniów, nauczyciele matematyki intensywnie pracowali z uczniami przygotowującymi się do egzaminów.

I co ważne- przy koncentracji sił i uwagi na matematyce i języku angielskim udało się utrzymać dotychczasowy poziom z języka polskiego, choć warto popracować nad jego podniesieniem. To zadanie na nowy rok szkolny. Miejmy nadzieję, że bez ograniczeń wynikających ze zdalnego nauczania, choć bogatsi o dotychczasowe doświadczenia, poradzimy sobie dużo lepiej z tym wyzwaniem.

Gratulujemy naszym absolwentom wyników i życzymy wielu sukcesów w wybranych szkołach ponadpodstawowych. 

Podsumowanie egzaminu ósmoklasistów